درباره ما

شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس با بیش از نیم قرن فعالیت مستمر در حوزه حمل کالاهای اساسی و استراتژیک کشور، با در اختیار داشتن تعداد ۴۰۰ دستگاه کشنده ملکی و همچنین  ۶۰۰دستگاه انواع یدک تریلی و همکاری با بیش از ۵۰۰۰ ناوگان تجاری خود مالک و ۳۱ شعبه در سراسر کشور و بیش از ۸۰ نمایندگی فعال که نشانگر شبکه گسترده حمل و نقلی آن بوده، در قالب یک شرکت توانمند سراسری لجستیکی نقش موثر و بسزایی در حمل و  توزیع محمولات در سطح داخلی و بین المللی داشته است.

دارا بودن ۱۲۷ هکتار سایت عملیاتی در ترمینال مرکزی واقع در میدان نماز اسلامشهر، امکان ذخیره سازی ۳۲۰ هزارتن در انبار روباز و ۷۰ هزارتن در سیلوی مکانیزه فلزی و بهره گیری از کارشناسان متخصص در زمینه کنترل کیفی محصولات مجهز به مکنده تخلیه غلات، این مجموعه را در گسترش و توسعه بازارهای هدف و جلب رضایت مشتریان یاری می نماید.

نکته حائز اهمیت و متمایز اینکه، شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس با بهره گیری از سیستم جامع حمل و نقل هوشمند سراسری، با بکارگیری سامانه کارگو نسبت به انجام تعهدات خود بصورت کاملا ایمن و به موقع به شرح ذیل اقدام می نماید.

  • ❚⯇ صدور بارنامه الکترونیک در سراسر کشور از طریق هوشمند سازی سامانه صدور بارنامه
  • ❚⯇ ردیابی لحظه ای وسایل نقلیه و رانندگان توسط بروزترین سیستم GPS و پیگیری کالاهای در حال حمل
  • ❚⯇ پوشش کامل بیمه مسئولیت حمل برای تمام کالاها و همچنین بیمه تکمیلی رانندگان.

این شرکت با بیش از نیم قرن تجربه در امور حمل و نقل جاده ای داخلی و بین المللی کالا و در دهه اخیر توسعه لجستیکی اعم از انبارداری، تخلیه و بارگیری و برنامه ریزی حمل و نقل ترکیبی بر اساس خواسته های صاحبان کالا توانسته است جایگاه بسیار خوبی را در بین مشتریان خود کسب نموده و خدمات گسترده و همه جانبه‌‌ای را در خصوص حمل و نقل کالاهای خشک و مایعات، با کیفیت مناسب ارائه نماید.

   ❚⯇ هم اکنون حمل و نقل بین المللی خلیج فارس با مدیریت مهندس عبدالکریم نعناکار در خصوص حمل کالاهای اساسی مانند گندم، برنج، روغن خوراکی و بالاخص آرد دارای رتبه ویژه ای در کشور بوده و بیش از ۷۰ درصد آرد تولیدی در کشور را بصورت حمل مویرگی به تولیدکنندگان و خبازان نان در کشور توزیع نماید، همچنین تناژ قابل توجهی از کالاهای اساسی یاد شده را از انبارها و مبادی ورودی کشور به نقاط تعیین شده توسط ارگانها و نهادهای ذی مدخل در کشور حمل نماید.

این شرکت با تمام توان و ظرفیت، آماده خدمات رسانی به صاحبان کالا و شرکتهای تولیدی و صنعتی در کلیه حوزه های حمل و نقل، حتی حمل و نقل ترکیبی (جاده‌ای، ریلی، دریایی) و همچنین امکان قبول مدیریت حمل و پذیرش کلیه ی مسئولیت های آن می باشد.

غلامحسین مصلح
غلامحسین مصلح - رئیس هیئت مدیره *****
عبدالکریم نعناکار
عبدالکریم نعناکار - نایب رئیس هیئت مدیره مدیرعامل
جواد صادقی مجد
جواد صادقی مجد - عضو هیئت مدیره معاونت بازرگانی
علی اصغر حسینی
علی اصغر حسینی - عضو هیئت مدیره معاونت اجرایی و امورشعب
علی عالی خانی
علی عالی خانی - عضو هیئت مدیره *****

پیشینه شرکت

شرکت حمل و نقل بین المللی گندم و آرد ایران (سهامی خاص) در تاریخ ۳۱ اردیبهشت۱۳۶۸ تحت شماره ۷۴۹۵۶ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید و در تاریخ ۱۶مرداد۱۳۶۸ شروع به فعالیت نمود. نام شرکت حمل و نقل بین‌المللی گندم و آرد به موجب مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۲۴آذر۱۳۸۳ به شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس تغییر یافت. قابل ذکر است شرکت ترانس کنتینانتال به موجب تصویب‌نامه شماره ۷۳۰۴ مورخ ۲۵تیر۱۳۵۹ شورای انقلاب جمهوری اسلامی ایران به تملک وزارت بازرگانی در آمد و نام شرکت ترانس کنتینانتال تغییر یافت.

ناوگان حمل ونقل بین المللی خلیج فارس

به‌استناد صورتجلسه‌ی مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام مورخ ۱۰ تیر۱۳۸۹، نوع شرکت از «سهامی‌خاص» به «سهامی عام» تغییر یافت و در تاریخ ۲۹خرداد۱۳۹۰ در اداره‌ی ثبت شرکت‌ها‌ و مؤسسات غیر تجاری به ثبت رسید. همچنین، نام شرکت در تاریخ ۱ تیر۱۳۹۰ با شماره‌ی ۱۰۸۷۴ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده‌است.

با توجه به نتیجه‌ی اقدامات انجام شده و ارائه‌ی تعهدات لازم، نام این شرکت از تاریخ ۱۸ تیر۱۳۹۰ به عنوان چهارصد و شصت و یکمین شرکت پذیرفته شده در بخش «حمل و نقل زمینی»، گروه «سایر حمل و نقل زمینی» و طبقه‌ی «حمل و نقل زمینی بار» با نماد «حفارس(Hefars)» در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

چشم انداز و ماموریت

در راستای افزایش بهره‌وری شبکه‌ی توزیع و کاهش هزینه‌های مبادله در کشور، شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس چشم‌انداز خویش را تبدیل شدن به شرکت لجستیک پویا و دارای استانداردهای بین‌المللی قرار داده است.

لجستیک پویای کشور به عنوان چشم انداز اصلی شرکت تعریف شده است.

همانطور که ماموریت، فلسفه بودن را تعیین می کند چشم انداز راستای حرکت را با آینده نگری و توجه به تحولات آتی مشخص می کند. چشم انداز می تواند در مورد درون شرکت، موقعیت آن در بیرون و محصول شرکت تنظیم شود.

❚⯇ بر اساس بیانیه ماموریت شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، این شرکت با رعایت شرط برآورده کردن رضایت همه مشتریان نهایت سعی و تلاش خود را جهت ارائه محصولات با کیفیت بالا که خدمات حمل و نقل سریع، ایمن و ارزان به منظور بهبود قابلیت جابجایی نهاده های تولیدی کالاهای واسطه ای و نهایی در داخل و خارج کشور با تاکید بر کشورهای همجوار به کار می گیرد.

از آنجایی که استراتژی اصلی شرکت حمل آرد و گندم می باشد نزدیک به ۶۰% حمل آرد کشور توسط شرکت حمل می شود برنامه ریزی روی حمل ۸۵ الی ۹۰% در کشور با حفظ موقعیت فعلی در بسیاری از استان ها می باشد.

ذخیره سازی بیش از ۳۰هزار تن گندم در سیلوهای مکانیزه حمل و نقل خلیج فارس

اعضای هیأت مدیره