پیشینه شرکت حمل و نقل بين المللی خليج فارس

شركت حمل و نقل بين المللي گندم و آرد ايران (سهامي خاص) در تاريخ 31 اردیبهشت1368 تحت شماره 74956 در اداره ثبت شركت‌ها و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيد و در تاريخ 16مرداد1368 شروع به فعاليت نمود. نام شركت حمل و نقل بين‌المللي گندم و آرد به موجب مصوبه مجمع عمومي فوق‌العاده مورخ 24آذر1383 به شركت حمل و نقل بين‌المللي خليج‌فارس تغيير يافت. قابل ذكر است شركت ترانس كنتينانتال به موجب تصويب‌نامه شماره 7304 مورخ 25تیر1359 شوراي انقلاب جمهوري اسلامي ايران به تملك وزارت بازرگاني در آمد و نام شركت ترانس كنتينانتال تغيير يافت.

به‌استناد صورتجلسه‌ی مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام مورخ 10 تیر1389، نوع شركت از «سهامي‌خاص» به «سهامي عام» تغيير یافت و در تاريخ 29خرداد1390 در اداره‌ی ثبت شرکت‌ها‌ و مؤسسات غیر تجاری به ثبت رسید. همچنين، نام شركت در تاريخ 1 تیر1390 با شماره‌ي 10874 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده‌است.

با توجه به نتيجه‌ي اقدامات انجام شده و ارائه‌ي تعهدات لازم، نام اين شركت از تاريخ 18 تير1390 به عنوان چهارصد و شصت و يكمين شركت پذيرفته شده در بخش «حمل و نقل زميني»، گروه «ساير حمل و نقل زميني» و طبقه‌ي «حمل و نقل زميني بار» با نماد «حفارس(Hefars)» در فهرست نرخ‌هاي بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

ناوگان حمل ونقل بین المللی خلیج فارس

سهام شرکت توسط سازمان خصوصي‌سازي در 31 ارديبهشت1397 به شرکت تعاوني ايثارگري خدمات حمل و نقل ايده آل شهرآرا منتقل گرديد. لازم به ذکر است شرکت مذکور 12 سال سابقه فعاليت مستمر در عرصه حمل ونقل دارد و به هدف توسعه فعاليت‌ها و افزايش سهم بخش تعاون از اقتصاد کشور مبادرت به خريداري سهام عمده نموده است.

چشم انداز و مأموريت شرکت

در راستای افزایش بهره‌وری شبکه‌ی توزیع و کاهش هزینه‌های مبادله در کشور، شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس چشم‌انداز خويش را تبديل شدن به شركت لجستيك پويا و داراي استانداردهاي بين‌المللي قرار داده است.

مأموریت شرکت نیز به‌صورت ذیل تعیین گردید:

شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج‌فارس با تأکید بر اصل مشتری‌محوری نهایت سعی و تلاش خود را جهت ارائه خدمات لجستیک به‌ویژه حمل و نقل سریع، ایمن و ارزان در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی به‌کار می‌گیرد. ما با بکارگیری مجموعه‌ای از راهکارهای نوآورانه در راستای تکمیل زنجیره‌ي عرضه با هدف تقویت بنیان­های اقتصادی جامعه و برآورده نمودن منافع همه ذینفعان، گام بر می­داریم.

خدمات فنی و مهندسی حمل و نقل بين المللی خليج فارس

حضور و تردد خودروهاي سنگين در محدوده‌ي استقرار دفتر مركزي شركت كه بزرگترين بارانداز غلات تهران محسوب شده و در یکی از اصلی‌ترین مسیرهای ورود و خروج کامیون به/از تهران واقع شده و همجواری با شهرک کامیونداران شرايطي را فراهم نموده است تا امكان عرضه‌ي خدمات فني و مهندسي خودرو به خودروهای عمومي نظير: معاينه فني، تعميرات سبك و سنگين خودروهاي سنگين و كارواش وجود داشته باشد و از اين محل درآمد مناسبي براي شركت حاصل شده و از امكانات بالفعل شركت كه صرفاً جهت خودروهاي ملكي استفاده مي‌شد، بهره‌برداری بهینه صورت پذیرد. اين شركت با دارا بودن 6 سوله مسقف و مجهز تعميرگاهي كه در زميني به مساحت 15.455 مترمربع قرار گرفته است، يكي از كامل‌ترين مجموعه ­هاي تعميرگاهي خودروهاي ديزلي در كشور را دارا مي­باشد.

معاینه فنی خودروهای سنگین طبق مصوبه‌ي هیئت دولت به اداره کل حمل و نقل و پایانه­ ها محول شده و کلیه‌ي کارهای اجرايی و معاینات فنی تحت نظارت اداره کل حمل و نقل و پایانه ­ها­ی استان تهران انجام می­شود. در مرکز معاینه فنی مستقر در شرکت پس از اعلام آمار و اطلاعات لازم تحت فرمت مشخص، برچسب­های معاینه فنی از اداره کل درخواست و نسبت به صدور آن اقدامات لازم انجام می‌شود. قوانین موجود، مرکز معاینه فنی را ملزم می­نماید پس از رؤیت اصل کارت یا اصل سند خودرو، اقدام به بازدید ظاهری از خودرو نمايد. پس از معاینه ظاهری، خودرو به قسمت معاینه فنی هدایت و پس از انجام آزمایشات در صورت سلامت، کارت معاینه فنی و برچسب براي آن صادر می­شود.

خدمات ایران خودرودیزل درحمل و نقل بین المللی خلیج فارس
از جمله اقدامات مهم صورت گرفته با همکاری تیم مجرب فني وعمليات تفکيک بخش تعميرگاهي گروه از ديگر قسمت‌هاي شرکت، با همکاری تیم مجرب فني وعمليات

يکسان‌سازي و رنگ‌آميزي تمامي سوله‌ها و محوطه‌هاي تعميرگاهي، استقرار دستگاه کارت‌زني و حراست مستقل، نصب شبکه کامپيوتري مستقل و تعريف ايستگاه‌هاي کاري در هر بخش، استقرار واحد پذيرش مشتري، سالن استراحت مشتري،تفکيک انبارهاي فني و نصب تابلوي نمايندگي در سردر ورودي شرکت مي‌باشد.
همچنين اقدامات تکميلـي جهت احداث سالن نمايشـگاه و فروشگاه گواه در محـوطه شرکـت نيز در دست اقدام است. شناسايي و جذب نيروهاي کار آزموده مرتبط با نمايندگي گواه بوده که در اين اقدام تاکنون در واحد پذيرش و ارتباط با مشتري اقدام لازم جهت جذب به عمل آمده و در ساير بخش‌هاي مورد نياز نيز در دست اقدام مي‌باشد. با توجه به بالا بردن کيفيت تعميرات، استفاده از قطعات اصلي، استفاده از تخصص پرسنل،درصد ميزان توقفات و دوباره کاري کاهش قابل توجهي يافته که اين امر خود موجب کاهش دفعات مراجعه کاميون‌ها شده است.

اقدامات عملياتی حمل و نقل بين المللی خليج فارس

با عنايت به سياست‌ها و اقدامات راهبردي که تحت مدل تعالي سازماني EFQM طراحي شده مهم‌ترين اقدامات عملياتي در راه بهبود فرايندهاي داخلي و بهره ­گيري از فرصت‌هاي موجود در فضاي کسب و کار که همسو با استراتژي‌ها و سياست‌هاي راهبردي شرکت باشد، در چند دسته زير طبقه بندي مي‌گردد.

گستره جغرافيايی خدمات

  • رشت و (بندر انزلي) – گرگان – ساري و (نکا)

  • بجنورد – بيرجند – چابهار – زاهدان – سمنان – مشهد و(قوچان،درگز،نيشابور،تربت حيدريه،سبزوار،کاشمر)

  • اردبيل – اروميه –اهواز – ايلام – تبريز – زنجان – سنندج – كرمانشاه – همدان

  • اراک و(ساوه) – اصفهان – تهران و(بهارستان،ورامين،شهريار) – شيراز – قزوين – كرج – نسيم شهر

  • بندر امام خميني – بندر عباس – كرمان و(جيرفت،سيرجان)

اعضای هيأت مديره

غلامحسين مصلح
غلامحسين مصلح - رئيس هيئت مديره سهامدار عمده
عبدالکريم نعناکار
عبدالکريم نعناکار - نايب رئيس هيئت مديره عضو غيرموظف
پيمان اسراري
پيمان اسراري - عضو هيئت مديره مديرعامل
پژمان حسيني
پژمان حسيني - عضو هيئت مديره معاون برنامه ريزي و توسعه سازماني
مهدي عباسي
مهدي عباسي - عضو هيئت مديره مشاور مديرعامل در امورمالي و اقتصادي
علي اصغر حسيني
علي اصغر حسيني - عضو علي البدل معاونت اجرایی و امورشعب

سيلو و مراكز ذخيره سازی شرکت حمل و نقل بين المللی خليج فارس

ناوگان حمل و نقل بین المللی خلیج فارس

شركت حمل و نقل بين المللي خليج فارس يكي از استانداردترين و بزرگترين مراكز ذخيره سازي گندم كل كشور را با ظرفيتي بيش از از چهارصد هزار تن در کشور داراست.سيلوي فلزي شرکت با تجهيزات کنترلي پيشرفت شرکت حمل و نقل بين المللي خليج فارس يکي از استانداردترين و بزرگترين مراکز ذخيره‌سازي گندم کل کشور را با ظرفيتي بيش از چهارصد هزار تن در کشور داراست.سيلوي فلزي شرکت با تجهيزات کنترلي پيشرفتة مکانيزه و اتوماتيک در بخش تخليه و بارگيري و ظرفيت 70000 تن و سيلوي روباز با ظرفيتي در حـدود 350000 تن يکي از بهترين و با کيفيت ترين سيلوهـاي روباز کشـور مي‌باشد. تمامي خدمات نگهداري و تعميرات هر دو سيلو بدون نياز به شرکتهاي خارجي و توسط پرسنل شرکت و توان داخل انجام مي‌شود.
به طور مثال در ارديبهشت ماه سال 89 دو کندوي شماره يک و شش به طور کامل رفع عيب شده، مورد بهره‌برداري قرار گرفت و ظرفيت 14000 تن به مجموعه ذخيره‌سازي سيلوي فلزي اضافه شد. ما قصد داريم با توجه به وجود زمين و مزيت نسبي در امر ذخيره‌سازي در شرکت و از طرفي رويکرد دولت در بخش سيلوهاي مکانيزه فلزي در اين حوزه با ساخت سيلوهاي جديد، ظرفيت اين بخش را توسعه دهيم.از طرفي با توجه به مدت زمان کوتاه نگهداري گندم در سايت‌هاي روباز با کمک و مشارکت شرکت‌هاي متخصص خارجي در صدد بهينه سازي شرايط نگهداري گندم در اين سيلوها از حيث هوادهي و مسقف نمودن آنها مي‌باشيم. يکي از مهمترين اقدامات صورت گرفته در بهبـود نگهداري گنـدم در سيلـوهاي روباز، خريد دو دستگاه مکنده موبايل از کشور بلژيک بوده که پروسه خريد و بازرگاني آن در دست اقدام است و اين دومين بار يست که در کشور چنين اتفاقي مي‌افتد. اين دستگاه قابليت تخليه و بارگيري از سيلو به کاميون، از کاميون به سيلو، از سيلو به سيلو و از کاميون به کاميون را با ظرفيت 200ton/hourداراست.
شايان ذکر است در جايي که امکانات جک تخليه موجود نباشد براي کاميون‌هاي اطاق دار مي‌توان با اين دستگاه شرايط تخليـه و بارگيري را براحتي فراهم نمود.از طرفي با چند شرکت آلماني براي موضوع بهينه سازي و مسقف نمودن سيلوهاي روباز مذاکره شده و در حال انجام مباحث فني کارشناسي مي‌باشيم که در آينده نزديک تصميمات نهايي گرفته خواهد شد.با توجه به اتخاذ تمهيدات لازم و از طرفي استقرار آزمايشگاه گندم شرکت خليج فارس،تمامي کنترل‌هاي لازم جهت تحويل گندم‌هاي مرغوب و با کيفيت انجام شده که اين مهم با زحمات شبانه‌روزي پرسنل و کارگران زحمتکش سيلوي شرکت انجام شده است. چهارصد هزار تن در كشور داراست.سيلوي فلزي شركت با تجهيزات كنترلي پيشرفته مكانيزه و اتوماتيك در بخش تخليه و بارگيري و ظرفيت 70000 تن و سيلوي روباز با ظرفيتي در حدود 350000 تن يكي از بهترين و با كيفيت ترين سيلوهاي روباز كشور مي باشد.

ساختار سازمانی شرکت

چارت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس

باربري-حمل و نقل كالا-تخلیه و بارگیری-ترمینال-گمرک-ناوگان-پایانه-حمل زميني-اجاره كانتينر-استعلام بار-استعلام قیمت-صادرات كالا-واردات كالا-ترانزيت كالا -كرايه حمل-كرايه كاميون-حمل بار به خارج-حمل بار از خارج-حمل دريايی-حمل هوايی-سرویس-خدمات-قرارداد-بازاریابی-شعب-خلیج فارس- FOB ،FOC