من سیدغلامرضا ایزدپرست معاون فنی و مهندسی شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، با افتخار در کنار تیم قوی تعمیرگاهی و معاینه فنی تجربه خوب از همکاری و تداوم دوستی با شما را در اولویت خود می دانم.

نوسازی ناوگان و بکارگیری مجدد خودروهای سنگین از رده خارج

نوسازی ناوگان و بکارگیری مجدد خودروهای سنگین از رده خارج
نوسازی ناوگان و بکارگیری مجدد خودروهای سنگین از رده خارج
نوسازی ناوگان و بکارگیری مجدد خودروهای سنگین از رده خارج

❚⯇ با توجه به اثرات مخرب تحریم در تولید خودروهای سنگین و به تبع آن افزایش سرسام آور قیمت کشنده‌ها و پیرو تاکیدات مدیرعامل، در راستای استفاده از پتانسیل‌های داخلی و سرمایه های درون شرکت، واحد فنی تمرکز ویژه‌ای بر احیای خودروهای فرسوده، از رده خارج و متوقف در شرکت نموده و در این راستا و طی دو سال و نیم گذشته تعداد ۴۰ دستگاه انواع کشنده، کامیون، کامیونت و یدک‌های دو و سه محور به ارزش تقریبی ۹۰ میلیارد تومان با صرف هزینه های تقریبی ۱۱ میلیارد تومان احیا و بازسازی کامل گردیدند و به چرخه ناوگان برگشته و جهت بهره برداری به شعب شرکت تحول شده اند.این مهم نه تنها باعث ایجاد ارزش افزوده چشمگیری در سرمایه‌های مولد شرکت گردیده بلکه صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای (قریب به ۸۰ میلیارد تومان) از محل بازسازی و عدم خرید خودروهای جدید حاصل شده است.


❚⯇ با توجه به کاهش تولید و نوسانات شدید قیمتی خودروهای کار در اواخر سال ۱۳۹۸ و به طبع آن کاهش قدرت خرید، تصمیم به نوسازی ناوگان و بکارگیری کامیونها و خودروهای کشنده از رده خارج، راکد و مستعمل (در انتظار قرار گرفتن در لیست مزایده) گرفت و در این راستا ماموریت انجام این کار به واحد فنی سپرده شد. با تلاش های انجام گرفته از اواسط سال ۱۳۹۹ تاکنون بالغ بر ۱۸ دستگاه انواع خودروهای سنگین به ارزش تقریبی ۲۹ میلیارد تومان و با صرف هزینه ای در حدود ۲/۵ میلیارد تومان نوسازی کامل و در اختیار واحد محترم ناوگان گردید. این مهم نه تنها باعث ایجاد ارزش افزوده چشم گیری در سرمایه های مولد شرکت گردید بلکه باعث افزایش ظرفیت بهره وری ناوگان در جهت ایجاد درآمدهای پایدار با حداقل هزینه گردیده است.


به زودی مراکز تعمیرگاهی شرکت حفارس به مرکز تعمیرات اتوبوسهای تهران تبدیل خواهد شد.

به زودی مراکز تعمیرگاهی شرکت حفارس به مرکز تعمیرات اتوبوسهای تهران تبدیل خواهد شد.

❚⯇ راه اندازی مرکز تعمیرات اتوبوس با توجه به ضرورت تعمیر ناوگان فرسوده شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، یکی دیگر از برنامه های در راستای بالابردن بهره وری و درآمدزایی تعمیرگاه شرکت است. بر همین اساس نتیجه تلاش ها به بار نشسته و در حال حاضر تعمیر تعدادی از اتوبوسهای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به مراکز تعمیرات فنی شرکت خلیج فارس واگذار و بسترهای لازم برای این موضوع مهیا شده است و به زودی با نتایج درآمدهای حاصله از این مراکز خبرهای مسرت بخشی را منتشر خواهیم کرد.

با توجه به پیگیریهای مستمر واحد فنی در جهت توسعه بازاریابی در ارائه خدمات فنی، قراردادی جهت بازسازی کامل تعداد زیادی اتوبوس (بالغ بر ۵۰ دستگاه) نهایی و انشالله از ابتدای مرداد ۱۴۰۱ به صورت رسمی اقدامات لازم جهت انجام تعمیرات و تحویل بر اساس جدول زمانبندی انجام خواهد گرفت. انجام این مهم باعث برجسته شدن نقش شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس در ارائه توانمندیهای فنی نزد شرکتهای تحت پوشش سازمان اتوبوسرانی تهران و کل کشور و در نهایت گسترش و توسعه درآمدزائی از طریق ارائه خدمات فنی و ایجاد ارزش افزوده مضاعف خواهد گردید.

بازدید سرزده مدیرعامل از مراکز تعمیرگاهی و قدردانی از پرسنل فنی

بازدید سرزده مدیرعامل حفارس از مراکز تعمیرگاهی و تقدیر و تشکر از پرسنل فنی

❚⯇ وجود مراکز تعمیرگاهی در شرکت های حمل و نقلی که با اتکا به ناوگان ملکی فعالیت می کنند تکیه گاهی ارزشمند برای مدیریت و راهبری ناوگان تلقی می شوند.

این مراکز با تعمیرات به موقع در فرآیند حمل و نقل و ارائه خدمات به ناوگان و بازگشت خودروهای معیوب به چرخه حمل نقش بسزایی دارند.

با موافقت شرکت آمیکو و صدور مجوز تعمیرگاهی مجاز و خدمات پس از فروش،فرصتهای درآمدزایی بیشتر برای مراکز تعمیرگاهی حمل نقل بین المللی خلیج فارس فراهم گردید.

موافقت شرکت آمیکو و صدور مجوز تعمیرگاهی مجاز و خدمات پس از فروش،فرصتهای درآمدزایی بیشتر برای مراکز تعمیرگاهی حمل نقل بین المللی خلیج فارس

❚⯇ پس از پیگیری های مستمر و موثر، با صدور مجوز تعمیرگاه مجاز و خدمات پس از فروش محصولات خودرویی از شرکت آمیکو موافقت شد و به زودی این مرکز فعالیت خود را آغاز می نماید.

ارائه خدمات فنی به شرکت های ثالث توسط تیم تعمیرگاهی حمل و نقل بین المللی خلیج فارس

در جهت توسعه و درآمدزائی از طریق ارائه خدمات فنی به شرکت ها و اشخاص ثالث، در اولین قدم اقدام به انعقاد قرارداد با شرکت پاک بابت ارائه خدمات فنی به ۵۰ دستگاه کامیونت شش تن حمل و پخش اقلام لبنی گردید

 

❚⯇ قرارداد ارائه خدمات تعمیرگاهی جهت ۵۰ دستگاه کامیونت یخچال دار شش تنی آمیکو مربوط به شرکت شیر پاک از ابتدای آذر ماه ۱۴۰۰ توسط تیم فنی حمل و نقل بین المللی خلیج فارس مستقر در آن شرکت در حال انجام میباشد. لازم به ذکر است که این قرارداد اولین قرارداد از نوع ارائه خدمات فنی به شرکتهای ثالث میباشد و انتظار میرود باعث توسعه کسب و کار و ایجاد منابع جدید درآمدی برای این شرکت گردد.

با صدور ۱۱۴۲ گواهی معاینه فنی برای خودروهای سنگین و نیمه سنگین، رکورد صدور معاینه فنی در شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس پس از مدتها شکسته شد

❚⯇ عملکرد صدور گواهینامه‌های معاینه فنی در مرکز معاینه خلیج فارس در سال‌های اخیر بیانگر میانگین ماهیانه ۷۰۰ دستگاه می‌باشد. با عبور از میانگین آمار در ماه‌های گذشته، با وجود موانع متعدد حاکمیتی و تعطیلی چند روزه مرکز معاینه فنی شرکت از میانگین آمار ماه‌ های گذشته عبور و با ثبت رکورد ۱۱۴۲ چشم‌انداز روشنی برای درآمدزایی بیشتر ترسیم شد.

بر اساس روند مذکور و افزایش تبلیعات، امکان تحقق صدور گواهینامه معاینه فنی برای ۱۵۰۰ دستگاه در ماه ‌های آینده قابل تحقق می‌باشد. مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سنگین و نیمه سنگین شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس در دیماه سال ۱۳۸۸ با اختصاص یک سالن ۱۲۰۰ متری و اخذ پروانه فعالیت یک خط تست معاینه فنی از اداره کل پایانه‌های استان تهران و خریداری یک خط تست کامل سنگین از برند معتبر آلمانی MAHA شامل دستگاه های ذیل آغاز به فعالیت نمود:

  • دستگاه تست صدا (QUEST 1400)
  • دستگاه تست دود (MDO2)
  • دستگاه انحراف محور (MINC 2)
  • دستگاه تست ترمز (IW7)
  • دستگاه بررسی وضعیت سیستم تعلیق (LMS)
  • دستگاه تست سرعت (SPEEDOMETER)
  • دستگاه تست چراغ (LITE3)

ارتقای مرکز معاینه فنی از درجه ۱ به درجه ۲ و اخذ مجوز خط ۲ سنگین در سال ۱۳۹۸ - در راستای توسعه و افزایش درآمد مرکز معاینه فنی، مدیریت وقت شرکت با پیشنهاد افزایش تعداد خطوط معاینه فنی به عدد ۲ موافقت نمود.

و در این راستا لازم بود که درجه مرکز معاینه فنی از ۱ به ۲ ارتقا یابد.

❚⯇ الزامات ارتقای مرکز معاینه فنی از درجه ۱ به درجه ۲:
• اخذ گواهی ایزو  ۹۰۰۱
• اخذ گواهی ایزو  ۱۴۰۰۱
• اخذ گواهی ایزو  ۱۸۰۰۱
• اخذ گواهی نظام آراستگی ۵S
• ایجاد پنل پیامک تبلیغاتی برای مرکز معاینه فنی

❚⯇ تمام موارد انجام و نهایتا مرکز معاینه فنی پس از بازرسی های متعدد از طرف بازرسان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده های استان تهران موفق به اخذ مجوز خط ۲ معاینه فنی سنگین گردید. پس از آن با خرید یک خط کامل از شرکت ماهای آلمان و نصب و راه اندازی آن در سالن معاینه فنی به عنوان خط ۲ و اخذ کد فعالیت از سیمفا مرکز معاینه فنی به عنوان دومین مرکز در استان تهران و حتی سطح کشور می باشد که مجهز به ۲ خط کامل و فعال میباشد.

این مرکز یکی از ۱۲ مرکز سنگین استان تهران با برخورداری از ۲ خط سنگین و دارا بودن محیط فیزیکی ایده آل و همچنین پرسنل آموزش دیده و دسترسی آسان به جهت قرار گرفتن در حاشیه کمربندی اسلامشهر، سالانه بیش از ۱۰۰۰۰ خودرو پذیرش و گواهی معاینه فنی صادر مینماید.