مسئولیت اجتماعی

مسئوليت اجتماعي شرکت ها (Corporate Social Responsibility) که در ادبيات نوشتاري و گفتاري اقتصاد و مديريت امروز دنيا به اختصار CSR شناخته مي شود، مقوله اي جديد در مديريت کسب و کار بوده و ظرف نيم قرن اخير، همچون مقوله توسعه پايدار (SUSTAINABLE Development ) و کسب و کار سبز (Green Business) يا اقتصاد ديجيتالي (WebEconomie)، در تحليل روندهاي اقتصاد حال و آينده جهان مطرح شده است.

در واقع مقوله مسئوليت اجتماعي شرکت ها، تلاش دارد تا اين مفهوم مهم و بنيادين را در اقتصاد قرن بيست و يکمي رواج دهد که تنها، خريداران نهايي کالا و خدمات نيستند که از خريد آن، سود يا ضرر مي کنند. بلکه دامنه سهامداران و ذينفعان، بيش از خريداران نهايي است و به همين خاطر، بحث محيط زيست و جامعه نيز به ميان کشيده مي شود.

هرچه شرکت نسبت به ابعاد مسئوليت اجتماعي خود توجه بيشتري داشته باشد، مشتريان و جامعه، واکنش بهتري نسبت به آن خواهند داشت و در نتيجه عملکرد اجتماعي شرکت بهبود مي­ يابد. در اين راستا حمل و نقل بين المللي خليج فارس نيز خود را بي اعتنا به جامعه و عموم مردم نمي داند.

اقدام به تشكيل تيم فوتبال در ليگ دسته دو يا سه

در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی شرکت حمل و نقل خلیج فارس و در پی حضور جواد زرينچه بازيكن سابق تيم ملى فوتبال كشورمان در این نشست و برگزارى جلسه كارى با پیمان اسراری مديرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پيشنهاد شد.

پس از برگزارى جلسه فوق و بازديد ميدانى از روند بازسازى و پرسه آماده سازى زمين چمن شركت و تعيين زمان تكميل پروژه تا پايان خردادماه سال جارى تصميم گيرى نهايى براى موضوع فوق و ايجاد مدرسه فوتبال به همان زمان موكول شود. اين جلسه در ادامه جلسه حضور آقاى طلا شهردار اسلامشهر در بازديد از ترمينال مركزى شركت و ايجاد بسترهاى تعامل فى مابين شركت خليج فارس و شهردارى  است.

لیگ فوتبال شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس

حضور ناوگان حمل و نقلی خلیج فارس در مناطق سیل زده

با دستور مدیرعامل شرکت 4 دستگاه از ناوگان حمل و نقلی خلیج فارس حامل کالاهای اساسی مورد نیاز سیل زدگان ارسال شد.

در شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس در راستاى انجام وظيفه ملى در امداد رسانى به هموطنان حادثه ديده از سيل اخير، با دستور  پیمان اسرارى مدير عامل شركت و تاكيد بر خدمت رسانى مضاعف به آسيب ديدگان در قالب كمكهاى غير نقدى در اين خصوص،٤ دستگاه خودرو كاميون سنگين به استانهاى لرستان و گلستان اعزام گرديد.

در حال حاضر ٢دستگاه از اين خودروها در استان لرستان در حال انجام عمليات حمل كالا مي باشند و يك دستگاه خودرو  با محموله ٥٠ هزار كيسه خالى از  شعبه تهران به استان گلستان و همچنين يك دستگاه خودرو حامل ٣٠ هزار قرص نان از شعبه تهران به استان لرستان اعزام شده است.

گفتنی است امدادرسانى ارگانها و سازمانهای مختلف به مردم سيل زده باعث شده است تا به ميزان بسيار زيادى از حجم آسيب هاى احتمالی کاسته شود و اين کمک رسانى ها تا اتمام مشکلات مردم ادامه دارد.

حضور ناوگان حمل و نقلی خلیج فارس در مناطق سیل زده

مدرسه فوتبال شرکت حمل و نقل خليج فارس

پس از گذشت ماهها تلاش و به همت مسئولين ورزش شرکت حمل و نقل خليج فارس، مدرسه فوتبال شرکت افتتاح شد. مدرسه فوتبال شرکت خليج فارس در حالي فعاليت خود را آغاز کرد که اعضاء شوراي شهر اسلامشهر، رئيس تربيت بدني و برخي از بازيکنان اسبق باشگاههاي استقلال و پيروزي نيز در مراسم افتتاحيه آن حضور داشتند.

به نقل از عليرضا عباسي مسئول ورزش شرکت؛ وجود چند تيم باشگاهي در اسلامشهر که نشان از اشتياق جوانان اين منطقه به ورزش فوتبال بود و همچنين با توجه به در دسترس نبودن زمين چمن مناسب و کمبود امکانات مطلوب در سطح اسلامشهر، ضرورت راه اندازي يک مدرسه فوتبال مجهز اهميت پيدا کرد.

عباسي گفت: رسيدگي و آماده سازي زمين چمن مستلزم استاندارد سازي و به زير کشت رفتن و تعميرات اساسي به دست متخصصين اين امر بود که به نحو احسن انجام شد و اکنون خرسنديم که توانستيم در راستاي ارتقاء بخشيدن به سطح سلامت و رفاه پرسنل شرکت خليج فارس و نيز علاقمندان به ورزش فوتبال گام موثري برداريم. وي افزود: برنامه هاي مدوّني از سوي مديريت شرکت براي سالهاي آتي پيش بيني شده است که تاسيس مدرسه فوتبال جهت دستيابي به بخشي از اين برنامه ها پيش رو مي باشد.

گفتني است زمين چمن شرکت حمل و نقل خليج فارس ميزبان مسابقات ليگ برتر کارگري استان تهران بوده است.

FOOTBALpgt

تيم کبدي ساحلي بزرگسالان حمل و نقل خليج فارس مدعي اول قهرماني

پس از برگزاري جلسات متعدد هيات کبدي کل ارتش جمهوري اسلامي ايران؛ شرکت حمل و نقل خليج فارس موافقت خود را جهت اسپانسري تيم کبدي اين هيات اعلام کرد. به نقل از پژمان حسيني عضو هيات مديره و معاون برنامه ريزي و توسعه سازماني شرکت تيم کبدي با آرم و لگوي حمل و نقل خليج فارس به مصاف ديگر رقبا رفت.
دهمين دوره مسابقات کبدي ساحلي باشگاهها و دستجات آزاد کشور گراميداشت هفته تربيت بدني از صبح روز يکشنبه 8 مهرماه به ميزباني اروميه با 26 تيم و در 8 گروه آغاز شد. اين عضو هيات مديره گفت: تيم کبدي حمل و نقل خليج فارس در گروه A اين رده بندي با تيم هاي آذربايجان غربي و قم و کلات هم گروه شده است که صبح امروز با هيات کبدي قم به رقابت مي پردازد.

kabedipgt

پيشنهاد سرمايه گذاري در پروژه هاي توسعه متوازن شهرداري اسلامشهر با مشارکت شرکت حمل و نقل خليج فارس

در اولين جلسه مشترک بين مديرعامل و اعضاءهيات مديره شرکت حمل و نقل بين المللي خليج فارس با شهردار اسلامشهر و هيات همراه؛ پيشنهاد سرمايه گذاري در پروژه هاي توسعه متوازن شهرداري اسلامشهر با مشارکت شرکت حمل ونقل خليج فارس ارائه شد.
در اين جلسه پيمان اسراري مدير عامل و عضو هيات مديره خليج فارس و غلامحسين مصلح رئيس هيات مديره و ديگر اعضا هيات مديره ميزبان حسين طلا شهردار اسلامشهر و مهدوي و قاسمي و بولواري و هيات همراه بودند.

در ابتدا اسراري به تشريح اهم فعاليت هاي صورت گرفته طي شش ماه گذشته پرداخت و گزارش کاملي از وضعيت چند سال شرکت ارائه نمود و به برخي از چالش هاي پيش روي اين شرکت و همچنين پتانسيل هاي موجود شرکت حمل و نقل خليج فارس پرداخت و در ادامه غلامحسين مصلح رئيس هيات مديره نيز ضمن خير مقدم از حضور آقاي حسين طلا شهردار اسلامشهر به ارائه گزارش مبسوطي از وضعيت نمايندگي ها و شعب شرکت در سطح کشور و روند حمل و نقل غلات، گندم و آرد کشور پرداخت.

حسين طلا شهردار اسلامشهر ضمن تشکر از دعوت به شرکت حمل و نقل خليج فارس با عنوان نمودن پيشنهاد سرمايه گذاري در پروژه هاي توسعه متوازن شهرداري اسلامشهر با مشارکت شرکت حمل و نقل خليج فارس تحت 2 پيش شرط گفت: در راستاي اتصال خط 3 مترو تهران به اسلامشهر فرصت مناسبي براي سرمايه گذاران و مالکين بزرگ مي باشد تا از اين توسعه متوازن ذينفع گردند ولي اين امر مستلزم رعايت قوانين و مقررات جاري شهرداري و همچنين رعايت قوانين مجموعه هاي بالادستي مانند شوراي شهر مي باشد.

وي همچنين دکتر بولواري معاون فني شهرداري و دکتر مهدوي شهردار منطقه 4 اسلامشهر را به عنوان نماينده شهرداري جهت همکاري في مابين با شرکت حمل و نقل بين المللي خليج فارس معرفي نمود.

news9711

مســئوليت اجتماعي، يك چارچوب مديريت اخلاقي را در شركت و بنگاه اضافه مي كند كه براساس آن، شركت ها به فعاليت هايي اقدام مي كنند كه وضع جامعه را بهتر كند و از انجام كارهايي كه باعث بدتر شــدن و وخيم شدن وضعيت جامعه مي شــود نيز پرهيز كنند.

آن گونه كه سازمان بين المللي استاندارد (ISO) عنوان مي كند: «در پي افزايش جهاني شــدن، ما نه تنها نسبت به آنچه مي خريم هوشــيارتر شده ايم، بلكه نسبت به نحوه توليد محصولات و خدماتي كه دريافت مي كنيم نيز آگاهي بيشتري پيدا كرده ايم.

محصولاتي كه از نظــر محيطي مضر هســتند، كار كــودكان، محيط هاي خطرناک كاري و ساير شــرايط غيرانساني، نمونه هايي از مسائل و مشكلاتي هستند كه مطرح مي شــوند. همه سازمان ها و شركت ها كه به دنبال سود و اعتبار طولاني مدت هســتند كم كم متوجه مي شوند كه بايد مطابق با هنجارهاي درســت عمل كنند. مهم ترين قسمت مسئوليت اجتماعي شركت ها اين اســت كه اهداف خود را بر اساس راحتي و آسايش کل بشريت برقرار كند.

حرف حساب CSR چيست؟
اگر شرکتي، کالا يا خدماتي توليد مي کند، اين توليدات، چه اندازه مخرب محيط زيست نبوده است.
چه اندازه يک بنگاه اقتصادي، برابري جنسيتي و تساوي ميان کارکنانش را در رفتار سازماني خود لحاظ مي کند.
چه اندازه يک شرکت توانسته آلاينده هاي زيست محيطي کمتري توليد يا مديريت کند.
چه اندازه يک شرکت توانسته آلودگي صوتي کمتري را براي همسايگان به ارمغان آورد.
آيا کالا يا خدماتي که يک شرکت توليد کرده است، حقوق ديگر انسان ها در سرزمين هاي ديگر را نقض کرده است؟
آيا ماحصل فعاليت تجاري يک شرکت در طول يکسال گذشته، با مصرف کاغذ کمتري همراه بوده است؟
چقدر يک شرکت توانسته است تا مديريت بهينه مصرف گاز و برق و آب را در دستور کارش قرار دهد؟
آيا سودي که به سهامدار پرداخت شده است، حقوق ذي نفعان (مردم) را نقض کرده است يا خير؟
آيا شرکت توانسته فرهنگ اخلاق مداري را در کسب و کار خود نهادينه کند؟
اين شرکت در طول يکسال اخير براي توسعه فرهنگ شهرنشيني و حمايت از محيط زيست چه گام هايي برداشته است؟

 باربري-حمل و نقل كالا -حمل زميني-اجاره كانتينر-استعلام بار-استعلام قیمت-تخلیه و بارگیری-پایانه-ترمینال-گمرک-صادرات كالا-واردات كالا-ترانزيت كالا -كرايه حمل-كرايه كاميون-حمل بار به خارج -حمل بار از خارج-حمل دريايي-حمل هوايي-مسوولیت اجتماعی-مسئولیت اجتماعی